
AKTYWIZACJA I EDUKACJA DZIECI I MŁODZIEŻY
Dlaczego?
Od lat jako Ambasadorzy nieMożliwego wspieramy w rozwoju i w przezwyciężaniu życiowych kryzysów, dzieci, młodzież ich rodziny. Dzisiejszy dzień przynosi nam wyzwania o niebywałej skali. Depresyjność, zaburzenie lękowe, trudności w nawiązywaniu realizacji, zniechęcanie, brak wiary we własne możliwości – są na czubku góry, jaką pozostawia po sobie pandemia i stres wywołany wybuchem wojny w Ukrainie.
Dlatego !
Chcemy pokazywać, że nieMożliwe jest – słowem. We współpracy z Centrum Usług Społecznych w Łaziskach Górnych otrzymaliśmy dofinansowanie, dzięki któremu na terenie miasta poprowadzimy niezwykłe warsztaty dla dzieci i młodzieży, młodzieżowy klub, warsztaty wakacyjne, a także liczne akcje podwórkowe.
Co będzie celem naszego projektu?
Niezależnie od działania wszystkie osoby biorące udział w projekcie będą zachęcone do tego, by poszukać w sobie Ambasadora nieMożliwego. Czyli kogoś kto, ma odwagę marzyć o lepszym życiu i lepszym świecie, a swoim zachowaniem pokazuje, że niezależnie od sytuacji w jakiej się znajduje podejmuje wysiłek, żeby ją zmienić.
Działania w ramach projektu
Warsztaty edukacyjne
Tożsamość Ambasadora nieMożliwego
Grupa młodsza (do 12 lat)
Grupa starsza (od 13 lat)
Warsztaty odbędą się w ciągu roku szkolnego, w 6 szkołach na terenie miasta, w godzinach wyznaczonych przez daną placówkę. Dzieci i młodzież spotkają się 12 razy, każde spotkanie będzie trwało 2 h lekcyjne. Do projektu dzieci i młodzież zostaną zaproszone przez daną szkołę z uwzględnieniem wiedzy na temat ich aktualnych potrzeb i wyzwań.
Program motywacyjno-profilaktyczny Tożsamość Ambasadora nieMożliwego oparty jest na praktycznych ćwiczeniach rozwijających motywację do działania, umiejętność budowania relacji, a także odporność psychiczną – dzięki czemu wspiera proces uczenia się przez dzieci wybranych umiejętności. Zajęcia prowadzone są w oparciu o metodę rozwoju umiejętności Bena Furmana KIDS’ SKILLS oraz SKILFUL CLASS.
WAKACYJNE warsztaty edukacyjne
Tożsamość Ambasadora nieMożliwego
Dla grupy młodszej i starszej
4 grupy warsztatowe, 12 dni, 5 h zajęć dziennie
W działaniu będą mogły wziąć udział dzieci i młodzież z terenu całego miasta Łaziska Górne, rekrutacja będzie otwarta.
Główną osią programu będzie warsztat Tożsamość Ambasadora nieMożliwego, który zostanie rozszerzony o różnorodną tematykę o charakterze animacyjno-rozwojowym.
Cztery grupy tematyczne:
ART | FOTO | MEDIA | TEATR
Ben Furman wyjaśnia na czym polega metoda KIDS' SKILLS
Kim jest Ambasador nieMożliwego ?
Akcje o charakterze społecznym i integracyjnym
Charakter i termin akcji zostanie dostosowany do zgłaszanych potrzeb przez dzieci i młodzież mieszkającą w Łaziskach Górnych. Ważnym elementem rozwoju sprawczości jest stworzenie przestrzeni budowania wspólnotowych doświadczeń oraz możliwości wypróbowania nabytych umiejętności w realnym środowisku. Szansa na wspólne zaprojektowanie, a następnie zorganizowanie wydarzeń dla innych pozwoli na potwierdzenie zasobów uczestników projektu.
Wydarzenie
kulturalne
Scenariusz wydarzenia zostanie opracowany po zapoznaniu się z uczestnikami, ich potrzebami, talentami i pomysłami na wydarzenie, podobnie jak sama forma (np. przedstawienie, performance, stworzenie i projekcja filmu, teledysku i inne.).
Superwizje i konsultacje dla osób pracujących z dziećmi do 18 r.ż
Celem działania jest umożliwienie specjalistom wzięcia udziału w superwizji/konsultacji ich pracy.
Zespół projektowy
Trenerzy i superwizor

Adrian Kowalski
Superwizor
Certyfikowany Ambasador metody KIDS’ SKILLS w Polsce, pionier pracy ulicznej z marginalizowanymi dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami na Śląsku, certyfikowany trener Polskiego Towarzystwa Psycholo-gicznego II stopnia nr 473, specjalista w zakresie profilaktyki uzależnień, terapeuta TSR – Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, trener prowadzący treningi interpersonalne komunikacyjne i umiejętności społecznych, Członek Międzynarodowej Organizacji ASHOKA – innowatorzy dla dobra publicznego.

Agata Gemser-Wrębiak
Trenerka
Praktyk metody KIDS’ SKILLS w Polsce, terapeutka w trakcie certyfikacji (Absolwentka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach I i II stopnia), absolwentka filologii polskiej (UJ), trener z wieloletnim doświadczeniem (Wszechnica UJ) , certyfikowany coach ICF ACC, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu psychologii zachowań społecznych (UŚ), a także zarządzania projektami (WSE w Krakowie), Szkoły rodziców i wychowawców oraz licznych szkoleń doskonalących min. Kryzys w kryzysie czyli praca skoncentrowana na rozwiązaniach z cierpiącym nastolatkiem, Szkolenie specjalistyczne dotyczące pracy z dziećmi doświadczającymi uchodźstwa i wojny.

Natalia Soja
Trenerka
Praktyk metody KIDS’ SKILLS w Polsce, terapeutka
w trakcie certyfikacji (Absolwentka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach I i II stopnia), absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej z profilaktyką społeczną (UŚ) oraz studiów podyplomowych na kierunku negocjacje i mediacje, a także kursów i szkoleń: Interdyscyplinarne studium w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Streetworking – innowacyjna perspektywa pracy z ludźmi zagrożonymi wykluczeniem społecznym, Trener motywacyjny dla dzieci i młodzieży, Mindfulness- trening uważności, Trening regulacji emocji, Edukacja emocjonalna w pracy z małymi dziećmi.

Klaudia Tkocz
Trenerka
Absolwentka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach I i II stopnia, specjalista rozwoju kreatywności dzieci i młodzieży. Fotograf, artysta, trener z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi i młodzieżą. Od 10 lat pracująca w Fundacji Pomocy Dzieciom ULICA jako trener w projektach takich jak Fortum dla Śląskich Dzieci, Ambasadorzy nieMożliwego rozbudzimy wasze marzenia, Bytom Ambasadą nieMożliwego. Wraz z prowadzoną przez siebie grupą stworzyła unikalny projekt Szóstkowa Układanka nieMożliwego pobudzający młodzież w wieku 16-18 lat do społecznego zaangażowania. Studentka psychologii (AHE Łódź)

Ilona Jagoda
Trenerka
Absolwentka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach I stopnia (Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach), Pedagog z 35 letnim stażem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu diagnozy i terapii pedagogicznej oraz pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej, reżyser, instruktor teatralny, animator lokalnego życia kulturalnego, inicjatorka środowiskowych imprez masowych, spektakli teatralnych.
Animatorzy

Alicja Adamczyk
Animatorka

Julia Szczykutowicz
Animatorka

Wojciech Gołba
Animator

Natalia Kozic
Animatorka
Administracja projektu


Zgłoszenie dziecka / dzieci do projektu
Aby zgłosić dziecko / dzieci do projektu
- rodzic | opiekun prawny dziecka powinien udać się do Centrum Usług Społecznych w Łaziskach Górnych ul. Energetyków 5 do pokoju nr 3.
Zapisy do usług odbywają się w następujących godzinach:- poniedziałki: 10.00 – 17.00
- wtorek – piątek: 10.00 – 14.00
- na miejscu rodzic | opiekun prawny wypełnia i oddaje dokumenty rekrutacyjne
- rekrutację prowadzi Koordynator Indywidulanych Planów Usług Społecznych
Zgłoszenie dorosłego specjalisty do projektu
Aby zgłosić swój udział w projekcie
- należy osobiście udać się do Centrum Usług Społecznych w Łaziskach Górnych ul. Energetyków 5 do pokoju nr 3.
Zapisy do usług odbywają się w następujących godzinach:
- poniedziałki: 10.00 – 17.00
- wtorek – piątek: 10.00 – 14.00
- na miejscu należy wypełnić i oddać dokumenty rekrutacyjne
- rekrutację prowadzi Koordynator Indywidulanych Planów Usług Społecznych
Co jeszcze dzieje się w Łaziskach?
Jeżeli czujesz, że szukasz ludzi, z którymi chcesz zmieniać na lepsze świat, nawet swój mały, lokalny – dołącz do grupy łaziskich wolontariuszy.
Grantodawca

