
LOKALNA BAZA WOLONTARIATU
nieMożliwy wolontariat Łaziska
Co będzie celem naszego projektu?
Głównym celem projektu jest pozyskanie wolontariuszy poprzez stworzenie zespołu wolontaryjnego, opartego na filozofii stawiania się Ambasadorem nieMożliwego.
Ambasador nieMożliwego to ktoś, kto w pierwszym kroku walczy o umiejętność walki o swoje marzenia i podejmowanie wysiłku by zmienić sytuację w jakiej się znajduje, w drugim po osiągnięciu swojego nieMożliwego, zaczyna wspierać innych w rozwoju, a także działając na rzecz lokalnej społeczności, zmienia swój mały lokalny świat (staje się wolontariuszem).
Działania w ramach projektu
Spotkania formacyjne zespołu wolontariuszy
BLOK ROZWOJOWY
Celem bloków rozwojowych będzie rozwój kompetencji społecznych osobistych i społecznych wolontariuszy, a także integracja zespołu wolontaryjnego. Praca z wolontariuszami będzie się opierać na unikatowym programie stworzonym przez Fundację ULICA „Tożsamość Ambasadora nieMożliwego”, który kładzie ogromny nacisk na motywację do działania oraz na odnajdywanie celów adekwatnych do życiowych wartości, a także rozwijanie umiejętności społecznych.
Integracja pozwoli na zbudowanie więzi, które jednym z najważniejszych korzyści jakie osoby czerpią z pracy wolontaryjnej.
BLOK SPOŁECZNY
Z lokalnej bazy wolontariatu zostanie wybrana min. 1 potrzeba, która zostanie przekształcona w projekt wolontariuszy i zrealizowana do końca trwania projektu.
Prace grupy będą zaplanowane w ramach planu działania, który uwzględniać będzie podział obowiązków i sposób realizacji zadań.
Wolontariusze spotykają się raz w miesiącu.
W projekcie zaplanowano 8 spotkań trwających 3h.
Szkolenia dla wolontariuszy
Adresaci szkolenia: Wolontariusze mieszkający w Łaziskach Górnych
By wziąć udział w szkoleniu należy dołączyć do projektu (poprzez uzupełnienie i dostarczenie do CUS dokumentacji).
Po dołączeniu do zespołu, każdy wolontariusz deklaruje sposób swojego działania. Ilość godzin oraz zakres działania wolontaryjnego jest ustalany indywidualnie.
Szkolenie
Kurs animatora
społeczności lokalnej
Jego celem jest pozyskanie przez uczestników umiejętności do posługiwania się różnego typu grami i zabawami do praktycznego zastosowania w pracy animacyjnej wśród dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych. Kompetencji niezbędnych do współprowadzenia akcji społecznych, akcji podwórkowych, imprez miejskich, szkolnych itd.
Szkolenie
Metody KIDS’ SKILLS.
w wspieraniu innych
Metoda KIDS’ SKILLS prócz narzędzi umożliwiających nam rozwój wybranych umiejętności u osób, z którymi pracujemy daje nam szansą na zdobycie unikatowych kompetencji komunikacyjnych ułatwiających nawiązywanie głębokich relacji, utrzymywanie ich, umiejętności szczerego wyrażania własnych opinii, pozbawionych oceny, rozwój umiejętności komplementowania i szukania zasobów rozmówcy.
Zgłoszone projekty, wybrane do realizacji
Aktualności
2 września grupa młodych wolontariuszy została przeszkolona na Animatorów Społeczności Lokalnej. Szkolenie przyniosło uczestnikom wiele uśmiechu, ale i dobrej zabawy i masę pomysłów, 11 września podczas realizacji swojego projektu wolontaryjnego – mogli przetestować zdobyte umiejętności.
Dołącz do grupy wolontariuszy
Administracja projektu


Justyna Tkocz
Koordynator projektu
justynatkocz@fundacjaulica.pl
+48 508 663 162
Zgłoszenie wolontariusza
Aby zgłosić dziecko lub siebie do projektu
- rodzic | opiekun prawny dziecka lub osoba dorosła, która chce dołączyć do zespołu wolontariuszy powinna udać się do Centrum Usług Społecznych w Łaziskach Górnych ul. Energetyków 5 do pokoju nr 3.
Zapisy do usług odbywają się w następujących godzinach:
- poniedziałki: 10.00 – 17.00
- wtorek – piątek: 10.00 – 14.00
- na miejscu wypełnić i oddać dokumenty rekrutacyjne
- rekrutację prowadzi Koordynator Indywidulanych Planów Usług Społecznych
Kto może zostać wolontariuszem?
Do projektu zapraszamy WSZYSTKICH mieszkańców Łazisk Górnych. Projekt ma charakter międzypokoleniowy.
Rekrutacja do grupy wolontaryjnej odbywa się w sposób ciągły i otwarty, co oznacza, że nie zostaną wytyczone wstępne warunki, jakie musi spełniać dana osoba, aczkolwiek uczestnicy zostaną zobowiązani do podpisania wewnętrznego kontraktu, którego przestrzeganie będzie jednoznaczne z prawem uczestniczenia w pracach zespołu wolontaryjnego.
Co jeszcze dzieje się w Łaziskach?
Sprawdź jakie inne projekty aktualnie toczą się w Centrum Usług Społecznych
Grantodawca

